Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 7839125



*

nr 783 9125


Wilhelm KÃ¥ge

(1889-1960), Sverige


Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), "Liggande", signerad KÃ¥ge -39, subject size: 28x40,


INDIAN INK DRAWING (F), Wilhelm Kåge (1889-1960), "Liggande", signerad Kåge -39, motivets mått: 28x40


Wilhelm KÃ¥ge, born 1889 in Stockholm, dead 1960, Swedish ceramist.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

700

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday October 15 2012
at 17:46:14


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/10 10:35:44 1      150 kr
14/10 21:02:29 2      150 kr
15/10 17:20:03 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Wilhelm KÃ¥ge

Wilhelm KÃ¥ge, born 1889 in Stockholm, dead 1960, Swedish ceramist.

Read more about Wilhelm KÃ¥ge
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige tuschteckning vattenfärg wilhelm kåge
  • 2049 COFFEE SET
    27 pieces, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sweden. Gusta..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    20 maj at 20:34
  • 2010 VASE
    Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sweden. Argenta, Gustavs..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    20 maj at 20:40




Ladda ner broschyr